Zajęcia dla dzieci w bibliotece. Oferta

Nadchodzi nowy rok szkolny a wraz z nim powracają zajęcia dla dzieci w bibliotece. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zachęcamy do uczestnictwa. Na zgłoszenia czekamy do 20 września 2018 r.

Z bajką na śniadanie to cykl spotkań z małymi dziećmi i ich opiekunami. Ideą tych spotkań jest urozmaicenie czasu dzieciom w wieku 2,5-3 lat oraz zainicjowanie czytelnictwa wśród najmłodszych poprzez wczesny kontakt z książkami i biblioteką. Każde spotkanie porusza trzy sfery rozwoju dziecka: 1. fizyczną – poprzez zajęcia ruchowe z elementami rytmiki, 2. psychiczną – poprzez rozwijanie procesów poznawczych m.in. spostrzegania, skupiania uwagi, myślenia, mowy i wyobraźni oraz 3. społeczną – maluchy uczą się nawiązywać między sobą kontakty i wspólnie wykonywać zadania. Będzie to już trzecia edycja spotkań z najmłodszymi.

Przedszkolaki piszą kolorami to cotygodniowe warsztaty dla dzieci, które lubią twórczą zabawę. Prace plastyczne inspirowane są literaturą, której krótki fragment otwiera zajęcia. Stawiamy na kreatywność, dlatego dzieci poznają różnorodne techniki, często wykorzystując recykling. Warsztaty to świetna zabawa, która pomaga rozwijać dziecięcą wyobraźnię.

Przygoda ze sztuką w bibliotece to spotkania dla dzieci klas I-VI. Zajęcia prowadzone są przez historyka sztuki i podzielone są na dwa etapy: 1. krótka prezentacja multimedialna przedstawiająca wybrany fragment z dziejów historii sztuki bądź opowiadająca o konkretnym artyście, 2. dzieci wykonują prace plastyczne wzorowane na autentycznych dziełach bądź zainspirowane omówionym nurtem w sztuce. Celem tych spotkań jest zaprzyjaźnienie uczniów ze sztuką a także odkrywanie i rozwijanie ich zdolności plastycznych.

Zajęcia prowadzi Matylda Graboś, historyk sztuki i bibliotekarz

Zapisy:

Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 34, tel. 81 5661076,

e-mail: biblioteka.bychawa@gmail.com