„Rachuby serca”, promocja debiutanckiego tomiku Danuty Hanaj już za nami!

Bychawska Szkoła Pisania, która od 2017 r. działa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bychawie, w minioną niedzielę (24.09.2023 r.) miała wielkie powody do radości. Kolejna  „uczennica” została Autorką! Pani Danuta Hanaj wydała swój pierwszy, debiutancki tomik wierszy zatytułowany „Rachuby serca”. Jak sama debiutantka mówiła podczas spotkania promocyjnego, tomik nie powstałby gdyby nie warsztaty pisarskie, podczas których odkryła, że wielką radość sprawia jej przelewanie na papier swoich uczuć i przemyśleń, za pomocą rymowanych wersetów.  Promocja odbyła się w kawiarni artystycznej „Złota Lira”,  jednego z grona dziesięciu Bychawskich Ambasadorów Czytelnictwa, współpracujących z biblioteką w zakresie  promocji czytelnictwa wśród mieszkańców naszego miasta i gminy. Rozmowę z panią Danutą poprowadziła „mentorka” Bychawskiej Szkoły Pisania – Monika A. Oleksa, pisarka, blogerka, eseistka. W rozmowie wziął udział również Artur Hanaj, który jest autorem grafik zamieszczonych w tomiku oraz projektu okładki. Prywatnie, jest najmłodszym synem pani Danuty. Cała najbliższa rodzina debiutującej poetki zaangażowała się w przygotowanie wydarzenia. Spotkanie otworzył wyświetlony na ekranie mini recital gitarowy Przemka Hanaja, który nie mógł osobiście wziąć udziału w promocji książki swojej Mamy. Pozostali synowie zadbali o fotograficzne i filmowe udokumentowanie spotkania, zaś mąż – pan Andrzej – częstował gości regionalnymi smakami, domowym winem i pysznym ciastem. Spotkanie przebiegło w  ciepłej, niemal rodzinnej atmosferze, podsycanej opowieściami Autorki, o wsparciu jakie otrzymała przy wydawaniu tomiku od swojego męża, synów i ich rodzin. W rozmowie z Moniką A. Oleksą, pani Danuta otworzyła serce przed gośćmi, którzy licznie przybyli na ten wyjątkowy dla niej wieczór. Rozpromieniona i szczęśliwa zarażała wszystkich tą pozytywną energią i przesłaniem, że przy wsparciu bliskich nam osób marzenia się spełniają a szczęścia należy szukać każdego dnia w maleńkich drobiazgach.

Ps. To było wyjątkowe wydarzenie, pełne emocji, uśmiechów, gratulacji,  ciepłych słów, pięknych kwiatów i prezentów na nową, twórczą drogę.

Jeden z wpisów do kroniki pamiątkowej brzmiał tak: Cisza-Szept-Płomień-Ogień-Eksplozja-Otchłań-Moc! To wszystko jest w poezji!

Patronaty: Burmistrz Bychawy oraz VERKO i Literackie SPA (w budowie)

Tomik Danuty Hanaj „Rachuby serca” znajduje się w zbiorach bibliotek publicznych Gminy Bychawa oraz u samej Autorki Zapraszamy do lektury!

Relacja: Matylda Graboś

Fot. Artur Hanaj, Dariusz Hanaj