O czym szepczą Szeptuchy? Molowy piknik literacko-zielarski!

„W starym kredensie Prababci” najróżniejsze zioła miały swoje stałe miejsce. Na każdą niemal dolegliwość babcia miała lekarstwo, raz przyrządziła napar, innym razem sypnęła garść ziół do zupy, bywało, że sporządziła maść czy krem. Chcemy wykorzystać te sprawdzone, babcine sposoby stosowane dawniej dla zdrowia i urody.

W piątek, 20 października 2023 r., od godz. 17.00 w restauracji „U Saszy” nad zalewem Podzamcze będziemy próbować wykorzystać zioła zebrane na podbychawskich łąkach podczas przyrządzania literackich dań.

Śpiewem będą nas dopingować zespoły: Sołectw Song i Podkowiaki.

Wstęp wolny, ale zwyczajowo warto mieć ze sobą trochę grosza. Można też przynieść i pochwalić się domowymi miksturami, przyrządzonymi na bazie samodzielnie zebranych ziół. Gorąco do tego zachęcamy!