Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Napój dla Mola

to hasło 6. edycji literacko-kulinarnego konkursu  z cyklu … DLA MOLA.
Do konkursu  może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania,  wykonywanego zawodu, upodobań kulinarnych; wystarczy, że lubi czytać książki.
Zadanie polega na odnalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej opisu przygotowywania, serwowania lub delektowania się smakiem najróżniejszych napojów. Następnie należy wybrany fragment wraz  z opisem bibliograficznym książki (imię i nazwisko autora, tytuł, strona,  na której znajduje się opis) wysłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie: biblioteka.bychawa@gmail.com lub redakcji „Głosu Ziemi Bychawskiej”: gzbg@wp.pl  bądź dostarczyć osobiście do biblioteki lub redakcji.
Na opisy czekamy do końca  lutego 2010 r. ,  tak aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę  fajną imprezką w kawiarni artystycznej „Złota Lira”  w BCK.
A wtedy wspólnie ze zwycięzcami konkursu przywołamy literackie receptury  i spróbujemy  je ożywić. Przy okazji udowodnimy, już po raz szósty w historii,  że czytanie podniebieniem jest i możliwe, i przyjemne.

Zachęcamy wszystkich do buszowania” w domowych i bibliotecznych księgozbiorach…

Organizatorzy konkursu:
Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie
Kawiarnia Artystyczna „Złota Lira” (BCK)
Patronat medialny:
„Głos Ziemi Bychawskiej”
www.bychawa.pl