Miłe zwrotki ciotki Dorotki – promocja tomiku wierszy Doroty Szczepańskiej

Z radością informujemy, że 12 kwietnia 2024 r. (piątek) o godz. 17.00 w Literackim SPA w sali wystaw i spotkań (ul. Piłsudskiego 34, Bychawa, I piętro) odbędzie się promocja debiutanckiego tomu wierszy religijnych Doroty Szczepańskiej. Spotkanie z Autorką poprowadzi Małgorzata Pruchnicka. W programie ponadto: Anioły – wystawa makramy Moniki Gęby i niespodzianki. Po spotkaniu będzie można nabyć tomik oraz uzyskać autograf Autorki. Książka może być pięknym prezentem, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Wiersze Doroty Szczepańskiej są zaproszeniem do poszukiwania i zachętą do wyruszenia w osobistą podróż w głąb Świętej Historii. Jak pisze prof. Beata K. Obsulewicz-Niewińska: „To teksty spisane prostym, klarownym językiem. Odbija się w nich liryczna wrażliwość Autorki oraz troska o piękną polszczyznę. Towarzyszą im dyskretne, sugestywnie symboliczne ilustracje. Te małe impresje stanowią poetycką katechezę. Są dedykowane wszystkim, którzy tęsknią za wtajemniczeniem w przygodę życia zwaną chrześcijaństwem”.

Dorota Szczepańska, bychawianka, polonistka, uczennica Bychawskiej Szkoły Pisania, czytelniczka i wolontariuszka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie, znana w środowisku jako autorka artykułów publikowanych w „Głosie Ziemi Bychawskiej” oraz na portalu wRodzinie.pl a także licznych tekstów okolicznościowych i innych form literackich.