Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Literacki spacer po Bychawie! Tego jeszcze u nas nie było!

Drodzy bychawianie! Fanklub twórczości Moniki A. Oleksy przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Bychawie zaprasza Was na spacer po naszym pięknym mieście. Towarzyszyć nam będzie pisarka Monika A. Oleksa, autorka znanych Wam powieści, takich jak, np.: „Spacer nad rzeką”, Miłość w kasztanie zaklęta”, „Niebo w kruszonce”, „Spotkajmy się nad morzem”. Przed laty Bychawa zauroczyła pisarkę tak bardzo, że wraca tutaj często. Od lat jest mentorką Bychawskiej Szkoły Pisania, skupiającej pasjonatów pióra i słowa. Podczas spaceru będziemy podążać szlakiem „Opowieści o Bychawie”, książki wydanej przez Bychawskie Towarzystwo Regionalne jako prezent dla miasta w jego 480. urodziny.

16 września 2023 r. (sobota) do Bychawy przyjadą fani twórczości pisarki Moniki A. Oleksy. Spotykamy się o godz. 10.00 w kawiarni artystycznej „Złota Lira” (Bychawskie Centrum Kultury, ul. Piłsudskiego 34). Trudno przecież sobie wyobrazić spacer bez dobrej kawy o poranku! Podczas spaceru zajrzymy w miejsca ważne, tajemnicze, nieoczywiste, tak aby każdy z nas bychawian mógł spojrzeć na miejsce, w którym żyje z nieco innej perspektywy a Goście, wyjeżdżając z Bychawy mogli powtórzyć za Pisarką „zachwyciłaś mnie, Bychawo!”

Szczegóły spaceru znajdziecie na FB fanklubu i biblioteki: https://www.facebook.com/Fanklub.Moniki.A.Oleksy oraz https://www.facebook.com/Biblioteka.Bychawa/