Konkurs na inicjatywy lokalne rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że konkurs na inicjatywy lokalne mieszkańców Gminy Bychawa został rozstrzygnięty. Konkurs to jeden z elementów projektu „Biblioteka zawsze blisko”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie w latach 2021-2022 w ramach programu BLISKO.

Do konkursu zgłoszono pięć inicjatyw:

1/ Grupa Bychawianie, projekt pod nazwą „Wkręcamy do czytania i śpiewu”, wnioskowana kwota: 6000 zł.

2/ Grupa Wesołe Pisarki, projekt pod nazwą „Ekshibicjonizm pisarsko-czytelniczy”, wnioskowana kwota: 6000 zł.

3/ Grupa Samorządowa Bychawa , projekt pod nazwą „Literackie inspiracje bychawskich samorządowców”, wnioskowana kwota: 4500 zł.

4/ Grupa Pasjonaci kultury, projekt pod nazwą „Uczta literacko-muzyczna w Bychawie”, wnioskowana kwota: 6000 zł.

5/ Grupa Bychawianie – Słowianie, projekt pod nazwą „Słowiańskie korzenie”, wnioskowana kwota: 5900 zł.

Wszystkie wnioski zostały poddane ocenie formalnej i społecznej. Na posiedzeniu w dniu 23 maja 2022 r. komisja w składzie:

Agnieszka Kośkiewicz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bychawie – Przewodnicząca

Monika Głazik, pracownik biura prasowego Prezydenta Miasta Lublin – członek

Katarzyna Dworak, czytelniczka wyróżniana w konkursie Czytelnik Roku – członek

Wiesław Lenart, przedsiębiorca, mecenas kultury – członek

Barbara Cywińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie – sekretarz

po przeanalizowaniu wniosków oraz wysłuchaniu Wnioskodawców Komisja postanowiła co następuje:

• zakwalifikować wszystkie zgłoszone projekty do dofinansowania poprzez dostosowanie kosztorysów i harmonogramów realizacji inicjatyw do posiadanej puli środków na realizacje inicjatyw mieszkańców;
  • na podstawie $8 pkt. 2 regulaminu konkursu Komisja postanowiła przyznać granty na realizację inicjatyw lokalnych w wysokości:

Grupa Bychawianie , kwota grantu: 5300 zł.

Grupa Wesołe Pisarki, kwota grantu: 5300 zł.

Grupa Samorządowa Bychawa, kwota grantu: 3800 zł.

Grupa Pasjonaci kultury, kwota grantu: 5300 zł.

Grupa Bychawianie-Słowianie, kwota grantu: 5200 zł.

O terminie podpisania umów oraz spotkania informacyjnego Grantobiorcy zostaną poinformowani telefonicznie.

Wszystkim grupom inicjatywnym gratulujemy! Cieszymy się na wspólne działanie!