Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Kolacja dla Mola – finał

2014-09-26_17.31.58-150x150Kolejna edycja literacko-kulinarnego wydarzenia z cyklu „dla Mola” już za nami. W piątkowe popołudnie, 26 września 2014 r.,  w barze u  Saszy nad zalewem Podzamcze w Bychawie można było delektować się smakiem literatury… Czytelnicy bibliotek publicznych Lubelszczyzny oraz jeden aż z Wybrzeża przywołali literackie opisy kolacji tych wykwintnych, do których zasiadają ludzie interesów,  romantycznych, przyrządzanych z myślą o kimś bliskim sercu, i całkiem zwyczajnych… A były to: kolacja z nieznajomym według Roberta Jamesa Wallera – „Co się wydarzyło w Madison County” ; kolacja dla dwojga według Elizabeth Adler – „Kalifornijska noc”; kolacja u pełnomocnika odnaleziona u Leifa GW Perssona – „Swobodny upadek jak we śnie”;  kolacja na balu karnawałowym z kart pierwszej części sagi o Gutowie  Małgorzaty  Gutowskiej-Adamczyk –  „Cukiernia pod Amorem”; kolacja, przyrządzana na spotkanie klubu książki według Glorii Goldreich – „Kolacja z Anną Kareniną”; były też słodkie „Całuski pani Darling” Małgorzaty Musierowicz i przekąska z „przymrużeniem oka” według Andrzeja Pilipiuka – „Kroniki Jakuba Wędrowycza”.

Literackie opisy zgłosili do konkursu: Anna Chrząstowska, Ewa Nieściór, Kamila Szwajkowska, Beata Mączka,  Sylwia Ciesielska-Olichwiruk, Bogdan Drążek, Robert Bogudziński.

Tytuł „Kolacja dla Mola roku 2014” uzyskała potrawka warzywna, przyrządzana na kolację z nieznajomym, przez Francescę, bohaterkę książki „Co się wydarzyło w Madison County” R.J. Wallera.
Galerię zdjęć wykonanych przez Marka Matyska znajdziecie tutaj: bychawa.pl/zdjecia/1781-danie-dla-mola-kolacja.html