Justyna Szymańska – A właśnie że tak

Warszawa 2009

….Kiedy kobieta zmienia fryzurę, to znak, że chce zmienić swoje życie – głosi jedna z popularnych teorii. Bo psyche i fizis nieodłącznie są ze sobą związane. Dlatego właśnie deklaracja „muszę coś zrobić z włosami” niesie zdecydowanie więcej treści , niż by się mogło wydawać. Gdy kobieta decyduje się nieznacznie tylko podciąć włosy albo pogłębić farbą ich naturalny kolor, wtedy najpewniej pragnie dodać życiu rumieńców. Chce wprowadzić wokół siebie trochę ożywienia, przełamać rutynę. Kiedy jednak zmiana jest bardziej radykalna i na przykład blondynka staje się brunetką, a właścicielka włosów do pasa posiadaczką fryzury na zapałkę…Wówczas można domniemywać, że gra idzie o wyższą stawkę….

A właśnie, że trzeba spełniać swoje marzenia, a właśnie, że nigdy nie jest za późno, żeby wprowadzić zmiany do swojego życia, a właśnie że…tak! [….na przekór wszystkim, którzy wiedzą lepiej jak ma wyglądać Twoje życie…].  Książka dla wszystkich, którzy gdzieś w zakamarkach świadomości chowają swoje marzenia.  Niech lektura będzie impulsem do ich spełnienia….