Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Francuskie danie dla MOLA – konkurs – zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie i Bychawskie Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej zapraszają do udziału w edycji  specjalnej literacko-kulinarnego konkursu  z cyklu … DLA MOLA.  

Do konkursu  może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu; wystarczy, że lubi czytać książki i bez trudu odnajduje się w kuchni.

 Zadanie polega na odnalezieniu w dowolnej książce  z literatury pięknej, opisu przyrządzania bądź smakowania potraw, napojów, deserów, charakterystycznych dla kuchni francuskiej. Gdyby jednak poszukiwania    w literaturze nie przyniosły pożądanych rezultatów  można skorzystać

z bogactwa filmoteki francuskiej i tam poszukać „apetycznych” scen. Gdy i to nie pomoże pozostaje wykorzystać wrodzony talent i napisać własny utwór (opowiadanie, wiersz itp.).

Następnie należy wybrany fragment wraz z opisem bibliograficznym książki (imię i nazwisko autora, tytuł, strona,  na której znajduje się opis); tytuł filmu lub utwór  własny wysłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie (ul. Piłsudskiego 34; 23-100 Bychawa), e-mail: biblioteka.bychawa@gmail.com bądź dostarczyć/zgłosić  osobiście.

Na zgłoszenia czekamy do  8 kwietnia 2018  r. Wielki finał literacko-kulinarnego konkursu odbędzie się 14 kwietnia 2018  r.  w Bychawskim Centrum Kultury. Wspólnie ze  zwycięzcami konkursu będziemy czytać a potem przyrządzać to o czym przeczytaliśmy! Delektując się smakiem potraw kuchni francuskiej  udowodnimy, że czytanie to odkrywanie i jednocześnie fantastyczna przygoda!