EkoPaka – zamykamy obieg surowców. Edukacja ekologiczna w bibliotece

EkoPaka_logo na FB i wwwNasza biblioteka jest jedną z 50, które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. To pierwszy tak duży program edukacji ekologicznej realizowany przez biblioteki z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Do naszej biblioteki będą kolejno docierać pakiety edukacyjno-zabawowe poświęcone poszczególnym surowcom. Pierwsza paka już trafiła do biblioteki. Pomaga przybliżyć młodym ekologom drewno – Skąd się bierze? Co z niego produkujemy? Co powstaje w wyniku recyklingu odpadów drewnianych? Pod hasłem EkoPaka Zamykamy Obieg organizator zamierza pokazać zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. EkoPaka pozwoli wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.  Będzie pożytecznie, kolorowo i zabawnie. Edukacja ekologiczna dla najmłodszych już u nas!

Zachęcamy do polubienia profilu programu EkoPaka na Facebooku: www.facebook.com/EkoPaka