Biblioteka zawsze blisko. Kolejna inicjatywa lokalna mieszkańców w trakcie realizacji!

Nieformalna grupa „Bychawianie” w ramach realizacji pomysłu „Wkręcamy do czytania i śpiewu” w piątkowe popołudnie, 8 lipca 2022 r. wyruszyła do zaprzyjaźnionego Białego Dunajca na Podhalu by tam promować czytelnictwo, zarażać entuzjazmem, a tym samym budować most przyjaźni pomiędzy Podhalem a Lubelszczyzną. Wszak literatura i muzyka mają nadzwyczajną moc, potrafią integrować różne środowiska. W niedzielę grupa będzie wkręcała do śpiewu mieszkańców Podhala podczas corocznego festynu pod nazwą „Dunajeckie granie”, w poniedziałek zaś grupa spotka się z czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej im. Zofii Solarzowej w Białym Dunajcu.

Opiekunem grupy z ramienia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie jest Ewa Sprawka.