Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Bajkowy Dzień Dziecka

Dzień Dziecka tradycyjnie obchodzony jest 1 czerwca. My jednak nie mogliśmy już dłużej czekać. 31 maja 2023 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie zaprosiła dzieci z Samorządowego Przedszkola oraz uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej do obejrzenia dwóch spektakli w wykonaniu teatru dziecięcego „Kaprysek” z Centrum Kultury i Promocji W Piotrowicach. Teatr przedstawił milusińskim „Bajkę o smoku Kubie”. Opowiadanie o tytułowym smoku, który nie chciał zachowywać się tak, jak inne smoki ( niszczyć, palić, straszyć ) i co z tego wynikło ?  Wiedzą ci , którzy obejrzeli scenkę i wyciągnęli wnioski.

Drugi spektakl  to „Kozi domek” oparty na podstawie tekstu Marii Konopnickiej mówiący o tym, jak nie dać oszukać się głodnemu wilkowi. 

„Kozi domek” na podstawie tekstu Marii Konopnickiej. Reżyseria, scenografia, wykonanie lalek – Barbara Gąbka. Muzyka: Mirosław Boguń, Marcin Murat.

„Bajka o smoku Kubie” na podstawie opowiadania Mariusza Kozubka. Reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Barbara Gąbka.

Teatr Kaprysek w obecnym składzie  (11 osób) działa od roku. Aktualnie pracuje nad spektaklem „Brzydkie kaczątko”.

       Dziecięca widownia wypełniła salę Bychawskiego Centrum Kultury do ostatniego miejsca siedzącego, oglądając z zapartym tchem i biorąc czynny udział w przedstawieniach.

       Gorące podziękowania kieruję do pana Tomasza Hanaja, dyrektora CKiP w Piotrowicach, dzięki któremu „Kaprysek” gościł w Bychawie, dyrekcji BCK za  udostępnienie sali, a pracownikom za jej przygotowanie i pomoc techniczną.

Tekst: Joanna Marek-Stanicka

Fot. Matylda Graboś