Akwarelowy plener zielarski. Galeria zdjęć

26 sierpnia 2023 r. w ruinach bychawskiego pałacu spotkali się pasjonaci pędzla i akwareli a także zaintrygowani tą wymagającą techniką chcący sprawdzić swoje możliwości. Pod okiem artystki Eweliny Maliborskiej-Patkowskiej, właścicielki Szkoły akwareli i rysunku oraz Galerii Obrazów „ART-DESK” w Lublinie oddawali się malarskiej pasji. Podczas pleneru powstały akwarelowe „rysunki” ziół, które wkrótce będą zdobiły literacki zielnik, powstający na warsztatach pisarskich. A wszystko to w ramach realizowanego przez naszą bibliotekę projektu „W starym kredensie Prababci” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Dziękujemy naszej mistrzyni, Pani Ewelinie za cudowne warsztaty, które były znakomitą lekcją akwareli. Dziękujemy uczestnikom pleneru, którzy mimo upału dotrwali do końca tworząc przepiękne portrety ziół. Dziękujemy również Agnieszce i Mariuszowi Sawickim, właścicielom restauracji „U Saszy” za to, że nie pozwolili uczestnikom pleneru umrzeć z pragnienia i głodu.

Fot. Robert Bogudziński, Studio ArtFoto