Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Z miłości do gór

Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie zaprasza w niezwykłą podróż. 6 października 2018 r (sobota) w galerii Bychawskiego Centrum Kultury. O swojej pasji i wielkiej miłości do gór opowiedzą Magdalena Gąbka i Michał Drożdź.

Patronat: Burmistrz Bychawy

Magdalena Gąbka  – bychawianka, z zawodu pedagog. O sobie pisze tak:  …Od kilku lat pracuję z dziećmi, ale góry kocham od zawsze! Jestem niestrudzonym  piechurem Tatr, a od niedawna odkrywam pozaszlakowe miejsca tych gór o każdej porze roku. Przygodę ze wspinaniem zaczęłam niedawno, ale szybko stało się to moją pasją, podobnie jak bieganie. Chcąc rozwijać się w tych dziedzinach brałam udział w obozach biegowych oraz ukończyłam kurs wspinaczki skalnej.  W tym roku spełniłam swoje kolejne marzenie i wyjechałam w Himalaje. Te góry skradły moje serce! Udało mi się stanąć, m.in. na szczycie Island Peak, Gokyo Ri, Kala Pattar i odwiedzić Everest Base Camp. W sierpniu (2018) zdobyłam Elbrus…

Michał Drożdż – alpinista, taternik, speleolog. Członek Zarządu Klubu Wysokogórskiego Lublin.  Ukończył politologię na UMCS. Współorganizował i uczestniczył w kilkunastu wyprawach w Alpy (m.in. Mont Blanc, Matterhorn, Eiger, Weisshorn, Dent d’Herens, Grand Combin, Piz Badile), góry Kaukazu (Elbrus, Kazbek), Pamiru (Pik Lenina) i Atlas Wysoki.