Zaprojektuj nową okładkę ulubionej książce

alt

W holu Miejskiej Biblioteki Publicznej można oglądać  wystawę plastyczną  ph Zaprojektuj nową okładkę ulubionej książce. Prezentowane prace są  dziełem uczniów kl. III Szkoły Podstawowej w Bychawie, którzy pod opieką wychowawczyń, pań: Doroty Drążek i Bożeny Wardy uczestniczyli w  zajęciach plastycznych w bibliotece.  Uruchamiając własną wyobraźnię i artystyczne zdolności projektowali nowe okładki  ulubionym książkom. Powstało 40  oryginalnych prac.  Dzieci zmieniły okładki wielu książkom, najczęściej były to lektury szkolne, np. Dzieci z Bullerbyn, Miś Uszatek, Anaruk chłopiec z Grenlandii, Plastusiowy pamiętnik, Akademia Pana Kleksa  i inne. Nowe okładki są najlepszą reklamą, zachęcają do częstszego obcowania z literaturą.