Zaprojektuj mebel do biblioteki – konkurs

alt

Odwiedzasz swoją bibliotekę, wchodzisz i za każdym razem stwierdzasz, że brakuje w niej jakiegoś mebla. Teraz możesz to zmienić i zaprojektować taki mebel, który zostanie wykonany a potem znajdzie się w bibliotece i będzie służył wszystkim…A zatem. Do dzieła!
Informacje o konkursie znajdziesz, Miły Czytelniku, również na  stronę organizatora Pikniku Stolarskiego, podczas którego zaprojektowany przez Ciebie mebel zostanie wykonany!: nietylkomeble.blogspot.com/2014/03/konkurs-na-mebel-do-biblioteki.html

Co trzeba zrobić?

Narysować, namalować, wyciąć, wyrzeźbić, wykleić lub w inny dowolny sposób przedstawić do oceny internautów i jury projekt mebla, który uczestnik konkursu chętnie zobaczyłby w bibliotece.

Kto może uczestniczyć w konkursie?

Każdy, kto choć raz był w jakiejkolwiek bibliotece publicznej i wie do czego biblioteka służy.

Do kogo zgłaszamy prace?

Prace wraz z informacją o autorze i sposobem kontaktowania się z nim należy przynieść do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie lub przysłać na jej adres: biblioteka.bychawa@gmail.com; ul. Piłsudskiego 34, 23-100 Bychawa

Do kiedy zgłaszamy prace?

Prace można wykonywać już dziś, ale ostateczny termin to 16 maja 2014 r.

Jak prace będą oceniane?

Prace będą zaprezentowane na stronach internetowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie oraz  NieTylkoMeble. W dniach od 26 maja do 13 czerwca 2014 r. każdy z internautów będzie mógł tylko raz zagłosować na trzy z zaprezentowanych prac. Piętnaście najwyżej ocenionych prac będzie poddane pod werdykt jury.

Jury będzie oceniało projekt w trzech kategoriach z dodatkowym rozróżnieniem dzieci oraz dorośli:

– najciekawsza praca plastyczna

– najciekawszy pomysł na mebel do biblioteki

– najciekawszy mebel pod względem stolarskim.

W składzie jury będą zasiadli:

Aneta Krzyżak, organizatorka Pikniku Stolarskiego

Marta Matysek, rzeźbiarz

Marta Wołoszyn, zastępca burmistrza Bychawy

Monika Głazik, redaktor naczelna Głosu Ziemi Bychawskiej

Barbara Cywińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie

Wyniki jury będą ogłoszone do końca  czerwca 2014 r. poprzez zorganizowanie gali wręczenia nagród oraz poprzez ogłoszenia na stronach internetowych.

Jakie nagrody?

– Podczas II Pikniku Stolarskiego w dniach 1-2 sierpnia 2014 r. stolarze z całej Polski będą pracować nad wykonaniem zwycięskiego projektu. Autor projektu będzie mógł aktywnie uczestniczyć w jego wykonaniu.

– Autorzy nagrodzonych prac będą mogli uczestniczyć w indywidualnych jednodniowych warsztatach stolarskich prowadzonych przez Anetę Krzyżak w uzgodnionym terminie.

– Autorom nagrodzonych prac przyznane będą również nagrody rzeczowe. O nagrodach rzeczowych już wkrótce.
– Zajrzyj na stronę: nietylkomeble.blogspot.com/2014/03/konkurs-na-mebel-do-biblioteki.html