Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Zapraszamy na koncert!

W środowe popołudnie, 25 czerwca 2024 r. o godz. 18.00 klimatycznym koncertem rozpoczniemy wakacje. Dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie po raz pierwszy w Bychawie koncertować będzie Izabella Konar (Isa Conar). Koncert odbędzie się w sali widowiskowej Bychawskiego Centrum Kultury.

Izabella Konar/Isa Conar przeszła wszystkie szczeble muzycznego wykształcenia: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu i w Lublinie w klasie gitary klasycznej z dyplomem muzyka-instrumentalisty oraz studia w Instytucie Artystycznym na kierunku Wychowanie Muzyczne Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie i w Poznańskiej Akademii Muzycznej – Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki. W 2005 z zespołem CONAR uzyskała najwyższe noty w Plebiscycie Radiowym „Przebojem na Antenę”. W 2020 roku otrzymała wyróżnienie w Konkursie Piosenki „Strojne w biel” w Lublinie.

ALBUMY i NAGRODY

1. Kwiatek czysty (pieśni neośredniowieczne) dofinansowany w ramach stypendium artystyczne marszałka województwa lubelskiego wydany w 2019 roku

2. Psalmy staropolskie i staro-cerkiewno-słowiańskie  w ramach projektu stypendialnego Prezydenta Miasta Lublin w 2019 roku

3. W roku 2021 wydała trzeci album Pieśni patriotyczno-historyczne otrzymała również w tym samym roku stypendium artystyczne marszałka województwa lubelskiego.

4. 31 maja 2022 roku wydała czwarty album „Krople rosy” skomponowany do wierszy Agnieszki Kuchni – Wołosiewicz, jest to poezja świecka, ballady z nutą folku góralskiego.

5. 28 sierpnia 2022 ukazał się piąty album „Dotykam deszcz” do wierszy Anny Czachorowskiej, na którą Izabella Konar skomponowała 10 piosenek. Tytułową piosenkę „Dotykam deszcz” skomponował Andrzej Rybiński.

6. 10 maja 2023 roku ukończyła nagrania na płytę skomponowaną do tekstów Zuzki Kuglerovej w języku słowackim w Bratysławie

7. 26 stycznia 2024 ukazał się album „Dwa światy” zawierający piosenki skomponowane do wierszy osób z niepełnosprawnościami

8. 3 lutego 2024 została wydana płyta „Adonai, Mój Pan” zawierająca psalmy hebrajskie oraz staropolskie

2023 roku Izabella Konar otrzymała medal Prezydenta Miasta Lublin za wkład w upowszechnianie kultury oraz promocję miasta i regionu.

Artystka promuje swoją twórczość oraz lubelski region w kraju i za granicą.

Koncertowała, między innymi w: Warszawie, Lublinie, Gdyni, Gdańsku, Łodzi, Toruniu, Wrocławiu a także za granicą, m.in. w Bratyslawie, Wiedniu, Londynie.