Zapiekanka Dobrej Nadziei – Ekstrawaganckim Daniem dla Mola 2015

Tytuł Ekstrawaganckiego Dania dla Mola roku 2015, decyzją publiczności  dobyła zapiekanka dobrej nadziei według receptury odnalezionej przez Henrykę Taube i Elżbietę Goliszek u Jodi Picoult w książce pod tytułem Dziesiąty krąg. Przypadek sprawił, że obie panie trafiły na ten sam opis, zgłosiły do konkursu i na oczach molowej publiczności przyrządziły przepyszną literacką zapiekankę.

alt

W trakcie spotkania goście czytali  podniebieniem również inne dania, tj. sałatkę pani Zosi z Moniki Madejek ” Zeszyt z aniołami”, zgłoszoną do konkursu  i przyrządzoną przez samą autorkę!!!; szarlotkę Paoli z „Morza nieszczęść” Donny Leon, upieczoną przez Agnieszkę Sawicką; ryżowy deser wuja Tarabuka odnaleziony przez Sylwię Ciesielską-Olichwiruk z Białej Podlaskiej  w „Całuskach pani Darling”  Małgorzaty Musierowicza a przyrządzony przez Anię Sadło; herbatę dla wampira według „Kuzynek” Andrzeja Pilipiuka parzoną przez „wampirzy duet”, Monikę Gębę i Ewę Sprawkę.

[Przyrządzanie zapiekanki dobrej nadziei. Fot. Roman Rusinek]