Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Z kartą czytelnika łatwiej!

Szanowni Czytelnicy!

Miło nam poinformować, że przygotowania do wdrożenia od 1 września 2010 r. nowego czyli komputerowego systemu udostępniania zbiorów w Waszej bibliotece znajdują się w fazie końcowej.  Taka forma udostępniania wraz z uruchomieniem profesjonalnego katalogu elektronicznego  w dużej mierze ułatwi Państwu dostęp do książki i informacji oraz przyniesie wiele praktycznych korzyści, np.:

karta czytelnika· możliwość przeglądania zasobów bychawskiej biblioteki z dowolnego miejsca, w dogodnym dla użytkownika czasie; katalog on-line pozwala na wyszukiwanie potrzebnych dokumentów nie tylko po autorze czy tytule dzieła, ale także za pomocą haseł przedmiotowych, nazwie serii czy np. numerze ISBN.

· możliwość obsługi własnego konta bibliotecznego bez wychodzenia z domu, poprzez www lub sms. Będzie można np. sprawdzić stan konta, prześledzić historię wypożyczeń, prolongować wypożyczone materiały, rezerwować książki i otrzymywać powiadomienia (sms-em lub wiadomością na konto e-mail), że zamówiona książka już czeka w bibliotece;

· zapominalskim system automatycznie przypomni o zbliżającym się terminie zwrotu książek do biblioteki.

Każdy osoba deklarująca chęć korzystania z zasobów bychawskiej biblioteki – za symboliczną, a co najważniejsze jednorazową opłatą, w wysokości 5 zł. - otrzyma elegancką, ważną bezterminowo KARTĘ CZYTELNIKA, która będzie swoistą przepustką do nieodpłatnego korzystania ze zbiorów biblioteki, zasobów internetowych i innych źródeł informacji a także do wszelkiej pomocy świadczonej przez bibliotekarzy w zakresie poszukiwania potrzebnych materiałów czy informacji. Karta jest też kluczem do zdalnej obsługi własnego konta bibliotecznego za pomocą sieci internetowej. Będzie to karta indywidualna, z niepowtarzalnym kodem kreskowym charakterystycznym dla danego czytelnika. Odpowiedzialność za operacje wykonane za jej pomocą spada na właściciela karty.