Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Wielkanocne Danie dla Mola. Literacko-kulinarny konkurs

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji literacko-kulinarnego konkursu z cyklu … DLA MOLA, organizowanego od 2007 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie. Do konkursu może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu; wystarczy, że lubi czytać książki i bez trudu odnajduje się w kuchni.

Zadanie polega na odnalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej opisu potrawy, którą serwujemy na nasze stoły w okresie wielkanocnym. Gdyby jednak poszukiwania w literaturze nie przyniosły pożądanych rezultatów można skorzystać z bogactwa filmoteki i tam poszukać „apetycznych” scen. Gdy i to nie pomoże pozostaje wykorzystać wrodzony talent i napisać własny utwór (opowiadanie, wiersz itp.) o zwyczajach i kulinarnych tradycjach, które od lat są niezmienne w Waszych domach podczas wielkanocnego ucztowania.

Następnie należy wybrany fragment wraz z opisem bibliograficznym książki (imię i nazwisko autora, tytuł, strona,  na której znajduje się opis); tytuł filmu lub utwór  własny wysłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie (ul. Szkolna 2, 23-100 Bychawa; e-mail: biblioteka.bychawa@gmail.com) bądź dostarczyć/zgłosić osobiście.

            Na zgłoszenia czekamy do  10 marca 2023 r. Wielki finał literacko-kulinarnego konkursu odbędzie się jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

            Wspólnie ze zwycięzcami konkursu będziemy czytać a potem przyrządzać to o czym przeczytaliśmy! Delektując się smakiem potraw, napojów, deserów udowodnimy, że czytanie podniebieniem jest i możliwe, i bardzo ale to bardzo przyjemne!!!!