Weź udział w konkursie „dla Mola”

altWakacje to czas przyjemności. Wszystkich, którzy lubią czytać książki ale też mają odwagę posmakować egzotycznych potraw zapraszamy do wzięcia udziału w  literacko-kulinarnym konkursie. Bieżąca, dziewiąta edycja, konkursu z cyklu „dla Mola” przebiega pod hasłem „Egzotycznie dla Mola”.

Zadanie polega na:

·    odnalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej opisu przygotowywania, serwowania czy delektowania smakiem najróżniejszych potraw, koniecznie egzotycznych (może to być danie, napój, deser, przekąska, słowem wszystko co da się zjeść)

·    napisaniu własnego utworu (np. opowiadania, wiersza, bajki), w którym znajdzie się opis  takiej potrawy

·    własnoręcznym, artystycznym wykonaniu pracy (np. rysunku, szkicu, obrazu, plakatu, fotografii,  itp.) ilustrującej egzotyczną potrawę lub proces jej powstawania

Na efekty literackich poszukiwań lub twórczość własną miłych Czytelników czekamy do 10 września 2011 r. Zgłoszenia do konkursu można dokonać osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bychawie lub  w siedzibie Redakcji bądź  wysłać elektronicznie na jeden z adresów: biblioteka.bychawa@gmail.com lub  gazeta@bychawa.pl. Zgłoszenie powinno zawierać opis bibliograficzny książki, tj. imię i nazwisko autora, tytuł, stronę na której znajduje się opis, imię, nazwisko i kontakt osoby przystępującej do konkursu. W przypadku utworów własnych należy dołączyć tekst lub pracę plastyczną.

Odnalezione w literaturze receptury bądź utwory własne będą inspiracją do przyrządzenia smakowitych dań podczas imprezy finałowej, która odbędzie się  we wrześniu 2011 r. w barze „U Saszy” nad zalewem Podzamcze.

Zachęcamy do wakacyjnych wędrówek po literaturze pięknej oraz do odkrywania swoich własnych talentów artystycznych.

Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie, bar „U Saszy”