Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Uwaga! Konkurs! Ostatkowe Danie dla Mola

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji literacko-kulinarnego konkursu   z cyklu … DLA MOLA, organizowanego od 2007 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie.

Do konkursu  może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu; wystarczy, że lubi czytać książki i bez trudu odnajduje się w kuchni.

 Zadanie polega na odnalezieniu w dowolnej książce  z literatury pięknej opisu potrawy, którą można zaserwować podczas ostatkowego przyjęcia. Gdyby jednak poszukiwania w literaturze nie przyniosły pożądanych rezultatów  można skorzystać z bogactwa filmoteki i tam poszukać „apetycznych” scen. Gdy i to nie pomoże pozostaje wykorzystać wrodzony talent i napisać własny utwór (opowiadanie, wiersz itp.).

Następnie należy wybrany fragment wraz z opisem bibliograficznym książki (imię i nazwisko autora, tytuł, strona,  na której znajduje się opis); tytuł filmu lub utwór  własny wysłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie (ul. Piłsudskiego 34; 23-100 Bychawa), e-mail: biblioteka.bychawa@gmail.com bądź dostarczyć/zgłosić  osobiście.

Na zgłoszenia czekamy do  6 lutego 2017  r. Wielki finał literacko-kulinarnego konkursu odbędzie się w ostatkowy wieczór, tj. 10 lutego 2017  r.  w Bychawskim Centrum Kultury. Wspólnie ze  zwycięzcami konkursu będziemy czytać a potem przyrządzać to o czym przeczytaliśmy! Delektując się smakiem potraw, napojów, deserów udowodnimy, że czytanie podniebieniem jest i możliwe, i bardzo ale to bardzo przyjemne!!!!

Bychawa, 2018