Święto Kobiet w Starej Wsi. Fotorelacja

W dniu ósmego marca, jak co roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wyjątkowo, w bibliotece w Starej Wsi Pierwszej, ta piękna uroczystość miała miejsce w ostatkowy wieczór, we wtorek piątego marca. Z tej okazji, na  przybyłe Panie, czekało mnóstwo niespodzianek, prezentów i życzeń. Kwiaty i serdeczne życzenia  od burmistrza  Janusza  Urbana, przekazane za pośrednictwem  Magdaleny Kostruby – wiceburmistrz Bychawy wywołały uśmiech na twarzach i wprowadziły Panie w dobry do świętowania nastrój. Tego wieczoru, na Panie czekały także dwie muzyczne niespodzianki – niezwykły występ Męskiego Zespołu Wokalnego z Bychawskiego Centrum Kultury pod dyrekcją Marcina Mączki oraz recital Rafała Rozwałki, który był okazją do wyśmienitej zabawy. Kolejną atrakcją wieczoru był skecz „Niesamowita kobieta” w wykonaniu Ilony Fijołek-Mituły i Artura Płazy. O sukcesie przedstawienia świadczyły niekończące się brawa publiczności i salwy śmiechu w trakcie. Starowiejskim obchodom Dnia Kobiet towarzyszyła wystawa obrazów Stefanii Wójcik „Kwiaty dla Pań”, które nie tylko zachwycały publiczność, ale także uświetniły całą uroczystość. Były atrakcje dla ducha i dla ucha, ale nie mogło zabraknąć czegoś dla ciała.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, pomoc i dobrą zabawę. Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w Starej Wsi „Aktywnej Jedynce”, „Trzem Kłosom” i „Trójeczce” dziękujemy za przygotowanie najróżniejszych smakołyków.

Wszystkim Paniom składam najserdeczniejsze życzenia. Niech Dzień Kobiet trwa cały rok!

Krzysztof Dyś

Fot. Ewa Nieściór