Świetlica Wiejska „Tęczowy Zakątek” w Gałęzowie pierwszym Ambasadorem Czytelnictwa w Gminie Bychawa

16 listopada 2021 r, w samo południe, Świetlica Wiejska „Tęczowy Zakątek” w Gałęzowie otrzymała certyfikat Ambasadora Czytelnictwa w Gminie Bychawa. Jest to namacalny dowód partnerstwa na rzecz promocji czytelnictwa zawartego pomiędzy biblioteką a świetlicą. Tytuł został przyznany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie  po raz pierwszy w historii w ramach projektu „Biblioteka zawsze blisko”. W latach 2021-2022 biblioteka przyzna  w sumie dziesięć  takich tytułów. Do świetlicy wiejskiej trafiła również pierwsza „Biblioteczka Ambasadora”, wyjątkowa i niepowtarzalna półka na książki, zaprojektowana przez Ewę Nieściór. Biblioteczki wykonali mieszkańcy Bychawy i okolic podczas warsztatów integracyjno-rękodzielniczych, które poprowadziła Marta Przech. „Tęczowy zakątek” to wyjątkowe miejsce, które przyciąga barwami, serdecznością, dziecięcymi uśmiechami. To tutaj Ilona Fijołek-Mituła, prowadząca świetlicę, zaraża dzieci i ich rodziców miłością do książek. Gościem wydarzenia był pisarz i ilustrator Wiesław Drabik, istny magik, który bez wysiłku wyczarowywał radość u dzieci  i ich mam, obecnych na spotkaniu, a improwizowane rymowanki wysypywały się pisarzowi z rękawa. Książki pana Drabika znalazły swoje miejsce na półkach Biblioteczki.

Projekt “Biblioteka zawsze blisko” jest realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Priorytet 4. Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka/Lokalność/Inicjatywy/Społeczność/Kooperacja/Oddolność ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.