Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Środowiskowy Dom Samopomocy w gronie Ambasadorów Czytelnictwa

25 października 2022 r. do elitarnego grona Ambasadorów Czytelnictwa w Gminie Bychawa dołączył Środowiskowy Dom Samopomocy. Jest to wyjątkowe  miejsce na mapie gminy. Przekraczając progi budynku przy ul. Pileckiego niemal natychmiast nabiera się przekonania,  że słowo DOM   w nazwie palcówki nie jest tylko ładnie brzmiącą kombinacją liter lecz symbolem ciepła, życzliwości, zrozumienia, poczucia bezpieczeństwa i akceptacji,  słowem tego wszystkiego z czym dom kojarzy się chyba każdemu.  Certyfikat Ambasadora Czytelnictwa oraz Biblioteczka  Ambasadora to dowód współpracy na rzecz promocji czytelnictwa pomiędzy bychawską  biblioteką a Środowiskowym Domem Samopomocy.  

Gospodynią  spotkania była pani dyrektor Danuta Adamek, która odebrała certyfikat i z wielką serdecznością przyjęła gości.

Na to wyjątkowe wydarzenie przybyła Agnieszka Monika Polak, lubelska pisarka, poetka, scenarzystka, skrzypaczka, prezes Lubelskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.  W rozmowie z  Barbarą Cywińską pisarka opowiadała  o swojej twórczości, czytała fragmenty powieści i wiersze. Dla pensjonariuszy była to swojego rodzaju biblioterapia, którą znają i lubią. Pisarka, na ręce Renaty Krusińskiej, która na co dzień prowadzi biblioterapię z uczestnikami ŚDS, wręczyła dwie swoje powieści, które jako pierwsze trafią do Biblioteczki Ambasadora. Wydarzenie odbyło się  w ramach projektu „Biblioteka zawsze blisko”, realizowanego od 2021 r. przez bychawską bibliotekę 

Fot. Marek Matysek