Smok Wawelski przybędzie do Starej Wsi

Biblioteka w Starej Wsi Pierwszej zaprasza dzieci i rodziców na spektakl o Smoku Wawelskim, który odbędzie się 12 maja 2023 r. o godz. 9.30.

„Dawno, dawno temu, gdy polskimi ziemiami rządził król Krak, w Krakowie pojawił się smok. Było to ogromne zwierzę, o zielonej skórze, długim ogonie i paszczy wypełnionej ostrymi zębami. Smok zadomowił się w jamie pod zamkiem i żądał, aby raz w tygodniu składano mu ofiarę w postaci krowy. Jeżeli nie spełniono jego zachcianki, porywał ludzi. Na mieszkańców Krakowa padł blady strach, jednak znalazło się kilku śmiałków, którzy twierdzili, że zdołają pokonać smoka…”

Czy udało im się pokonać groźnego stwora? W poszukiwaniu odpowiedzi zapraszamy do biblioteki na spektakl w wykonaniu grupy teatralnej Kukiełki z Igiełki. Przy okazji polecamy lekturę legendy „O Smoku Wawelskim”. Szukajcie jej w zbiorach biblioteki.

Wstęp wolny!