Słowiańskie Danie dla Mola. Konkurs literacko-kulinarny

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji literacko-kulinarnego konkursu   z cyklu … DLA MOLA, organizowanego od 2007 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie. Do konkursu  może przystąpić każdy, niezależnie od wieku,  miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu; wystarczy, że lubi czytać książki i bez trudu odnajduje się w kuchni. Zadanie polega na: odnalezieniu w dowolnej książce  z literatury pięknej opisu potrawy, którą niegdyś serwowali na swoich stołach Słowianie. Gdyby jednak poszukiwania w literaturze nie przyniosły pożądanych  rezultatów  można skorzystać z bogactwa filmoteki i tam poszukać „apetycznych” scen. Gdy i to nie pomoże pozostaje wykorzystać  wrodzony talent i napisać własny utwór (opowiadanie, wiersz itp.). Następnie należy wybrany fragment wraz z opisem bibliograficznym książki (imię i nazwisko autora, tytuł, strona,  na której znajduje się opis); tytuł filmu lub utwór  własny wysłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie (ul. Piłsudskiego 34; 23-100 Bychawa) e-mail: biblioteka.bychawa@gmail.com bądź dostarczyć/zgłosić  osobiście.  Na zgłoszenia czekamy do  20 września 2019 r. Wielki finał  literacko-kulinarnego konkursu odbędzie się jeszcze we wrześniu w Restauracji u Saszy nad bychawskim zalewem. A wtedy wspólnie ze zwycięzcami konkursu będziemy czytać a potem  przyrządzać to o czym przeczytaliśmy! Delektując się smakiem potraw, napojów, deserów udowodnimy, że czytanie podniebieniem jest  i możliwe, i bardzo, ale to bardzo przyjemne!!!!