Restauracja „U Saszy” Ambasadorem Czytelnictwa w Gminie Bychawa

Tytuł Ambasadora Czytelnictwa w Gminie Bychawa, potwierdzony certyfikatem, trafił do restauracji „U Saszy”. A to oznacza, że na terenie Gminy Bychawa zostało zawiązanych dziesięć partnerstw na rzecz promocji czytelnictwa. Od 9 listopada 2022 r. pracownicy i klienci restauracji mogą korzystać z Biblioteczki Ambasadora zaopatrzonej w książki Anny Matusiak, pisarki i dziennikarki. W tym dniu pisarka spotkała się z mieszkańcami Gminy Bychawa jako gość specjalny wydarzenia realizowanego w ramach projektu „Biblioteka zawsze blisko”.

Restauracja „U Saszy” to, z kilku powodów, miejsce wyjątkowe na mapie Bychawy. Położone w malowniczym zakątku nad zalewem Podzamcze, nieopodal ruin pałacu, którego początki sięgają XVI w. przyciąga wytrawnych turystów. Można się tu zaszyć i spędzić miło czas z dala od zgiełku cywilizacji. Siedząc na tarasie, podziwiać malownicze widoki, obserwować majestatyczne łabędzie, zajadać się regionalnymi smakołykami i … czytać książki. Jesienią, przy odrobinie szczęścia, można trafić na literacko-kulinarne wydarzenie zwane Daniem dla Mola, podczas którego czytelnicy bibliotek przyrządzają dania inspirowane literaturą a każdy z gości może poczuć smak literatury na języku.