„Regionalnie dla Mola” – konkurs dobiega końca!

Kochane Książkowe Mole! Jeszcze tylko dzisiaj przymujemy zgłoszenia do literacko-kulinarnego konkursu p.h. „Regionalnie dla Mola”. Czytelnicy bibliotek mieli trzy miesiące na odnalezienie w książkach regionalnych smaków. Ci, bardziej niecierpliwi a obdarzeni talentem literackim, sami sięgnęli po pióro. Efekty literackich poszukiwań poznamy w najbliższy czwartek, tj. 21 marca 2013 r. Podczas imprezy finałowej, zamykającej i podumowującej konkurs. Przywołamy literackie receptury i spróbujemy je ożywić tak aby każdy mógł poczuć smak literatury na podniebieniu… Gościem specjalnym będzie Pani Małgorzata Kalicińska, autorka cyklu „Nad Rozlewiskiem”.

Biblioteka bierze udział w projekcie  „Danie dla Mola czyli czytanie podniebieniem”.  Jest  on realizowany dzięki środkom konkursu   „Aktywna Biblioteka” Akademii Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju  Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.