aktualnie jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty pn. wt. czw. pt. 9-17 | środa 9-19 | sobota 8-15

Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

ul. Marsz. J. Piłsudskiego 34, 23-100 Bychawa, tel. 815661076, biblioteka.bychawa@gmail.com

Molowa Książka Kucharska

molowa książka kucharskado pobrania: molowa ksiazka kucharska.pdf [5MB]

Kochane Książkowe Mole!
Oddajemy do Waszej dyspozycji książkę, którą wspólnie z Wami tworzyliśmy przez lata. Znajdziecie w niej literackie inspiracje i gotowe receptury na potrawy, napoje, desery, odnalezione przez uczestników dziesięciu edycji literacko-kulinarnych konkursów z cyklu „dla Mola”. Zamknęliśmy w niej zapachy i smaki. Pomysł połączenia literatury i kulinariów, czytania i gotowania, książek i jedzenia, powstał w 2007 roku. Przez ten czas „bychawski Mol” zdobył wielu sympatyków, przyjaciół i fanów. To oni wymyślają tematy kolejnych edycji, „zarażają” znajomych pasją czytania, pomagają w organizacji imprezy finałowej. O „Molu” piszą też media. A my, wspólnie z Wami, dwa razy w roku udowadniamy, że czytanie podniebieniem jest i możliwe, i bardzo przyjemne!

Barbara Cywińska
dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie

przykładowa karta molowej książki kucharskiej

molowa książka kucharska wew


Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.


Miło nam poinformować, że Wasza Biblioteka bierze udział w projekcie „Danie dla Mola czyli czytanie podniebieniem”. Jest  on realizowany dzięki środkom konkursu   „Aktywna Biblioteka” Akademii Filantropii w Polsce w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Projekt obejmuje organizację literacko-kulinarnego konkursu p.h. „Regionalnie dla Mola” i imprezę finałową, zamykającą i podsumowującą konkurs. Gościem specjalnym finału,   21 marca 2013 r. będzie Małgorzata Kalicińska, autorka m.in. cyklu książek „Nad Rozlewiskiem”. W ramach projektu powstanie Molowa książka kucharska, dostępna w Internecie.

Skip to content