Poszukiwanie smaków w literaturze. Konkurs

altDanie dla Mola czyli poezja smaków to hasło 12. edycji literacko-kulinarnego konkursu z cyklu … DLA MOLA. Do konkursu może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu; wystarczy, że lubi czytać książki. Zadanie polega na: odnalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej opisu przygotowywania, serwowania czy delektowania smakiem najróżniejszych potraw lub napisaniu własnego opowiadania, wiersza, bajki, w których znajdzie się opis jakiegoś dania

Następnie należy utwór własny lub wybrany fragment wraz z opisem bibliograficznym książki (imię i nazwisko autora, tytuł, strona, na której znajduje się opis) wysłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie: biblioteka.bychawa@gmail.com; Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnej: gbpjablonna@poczta.onet.pl lub redakcji Głosu Ziemi Bychawskiej: gazeta@bychawa.pl  bądź dostarczyć osobiście do biblioteki (Bychawa, ul. Piłsudskiego 34); lub redakcji (Bychawa, ul. Partyzantów 1).
Na opisy czekamy do końca sierpnia 2013 r. Tak aby, tuż po wakacjach, Mole książkowe mogły zaprezentować efekty literackich poszukiwań. Imprezy finałowe, podsumowujące i zamykające konkurs odbędą się w dwóch klimatycznych miejscach, tj. tradycyjnie, w barze „U Saszy” nad zalewem Podzamcze w Bychawie a także, po raz pierwszy w historii (!!!), bychawski Mol zagości w restauracji „Dworek Jabłonna” w Jabłonnej.

Zachęcamy wszystkich do buszowania” w domowych i bibliotecznych księgozbiorach…

Organizatorzy konkursu:

Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie; Gminna Biblioteka Publiczna  w Jabłonnej; bar „U Saszy” nad zalewem Podzamcze; „Dworek Jabłonna” w Jabłonnej.

Patronat medialny:
„Głos Ziemi Bychawskiej”