Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bychawie została Ambasadorem Czytelnictwa

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oficjalnie od 22 listopada 2021 r. nosi tytuł Bychawskiego Ambasadora Czytelnictwa. To był słoneczny poniedziałek. O 14.00 wnętrza poradni wypełnił gwar rozmów. Kilkanaście par oczu śledziło moment wręczania certyfikatu potwierdzającego zawarcie partnerstwa na rzecz promocji czytelnictwa pomiędzy Miejską Biblioteką Publiczną i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Bychawie. Poradnia, jako Ambasador Czytelnictwa, została wyposażona w wyjątkową Biblioteczkę Ambasadora, w której miejsce znalazły, m.in.  książki Joanny Marii Chmielewskiej, gościa wydarzenia. Biblioteczkę, według projektu bychawianki Katarzyny Szmit,  wykonali uczestnicy warsztatów integracyjno-rękodzielniczych pod kierunkiem Marty Przech. Jest to wyjątkowa, niepowtarzalna półka na książki, która już samym swoim wyglądem zachęca do tego żeby się przy niej zatrzymać i wybrać odpowiednią dla siebie lekturę.  Pani Agnieszka Kośkiewicz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bychawie, tytuł Ambasadora Czytelnictwa  uznała za  bardzo duży bodziec do działań, uwieńczenie współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Bychawie oraz wielkie wyróżnienie. Z kolei Barbara Cywińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie z dumą podkreślała rolę ambasadorów czytelnictwa w promowaniu literatury wśród mieszkańców Gminy Bychawa. 

Rodzice, dzieci, pracownicy i sympatycy poradni, bibliotekarze, czytelnicy z filiżanką kawy lub szklaneczką soku w dłoniach przysłuchiwali się rozmowie z pisarką. Joanna Maria Chmielewska, autorka książek dla dzieci i dorosłych, podekscytowana przekraczała próg bychawskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Przed laty właśnie w takiej placówce zdobywała szlify zawodowe. I mimo że było to w innym mieście,  to pracownicy poradni w Bychawie  przyjęli ją jak swoją koleżankę po fachu. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem słuchali zwierzeń pisarki na temat jej inspiracji twórczych, tajników warsztatu pisarskiego i kreacji sympatycznych bohaterów literackich. 

Projekt “Biblioteka zawsze blisko” jest realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Priorytet 4. Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka/Lokalność/Inicjatywy/Społeczność/Kooperacja/Oddolność ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.  

Fot. Marek Matysek