Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Podróż do Malowniczego

kordel Czwartek, 27 kwietnia nie nastrajał zbyt optymistycznie. Na niebie ciemne chmury i wciąż padający deszcz. Organizatorzy spotkania z Magdaleną Kordel, autorką poczytnych powieści obyczajowych, z niepokojem popatrywali na wskazówki zegara i nieuchronnie zbliżającą się godzinę rozpoczynającą wydarzenie. Tymczasem sala powoli zapełniała się uczestnikami a z chwilą wybicia przez zegar właściwej godziny, prowadząca mogła przedstawić honorowego gościa. I nagle… w jakiś magiczny sposób wszyscy „zostali przeniesieni” do uroczego słonecznego miasteczka Malownicze, położonego u podnóża gór Sudetów.

W tę niezwykłą podróż do Malowniczego wysłała nas – wyjątkowa osoba – Magdalena Kordel, kobieta, która używa słów by wykonywać swoją profesję, by za pomocą słowa wspomagać potrzebujących, by dodawać nam otuchy i napawać wiarą w lepszą przyszłość, by być przewodnikiem dla tych, którzy nie wiedzą jak pokierować swoim życiem. A wszystko po to byśmy uwierzyli, że tak naprawdę nasz los zależy od nas samych, od naszych wyborów i poczynań. Autorka napisała 2 cykle powieściowe: Uroczysko i Malownicze, ogółem 10 książek, a w czerwcu ukaże się Córka wiatrów pierwszy tom nowego cyklu Wilczy dwór. Powieść Tajemnica bzów została jedną z trzech książek Laureatek najchętniej czytanych w bychawskiej bibliotece w roku 2016. Czytelnicy mówią, że jej książki są jak narkotyk, przeczyta się jedną i zaraz chciałoby się sięgnąć po następną.

Spotkanie z Magdaleną Kordel upłynęło w ciepłej pogodnej atmosferze mimo niesprzyjającej aury za oknami.  Autorka bardzo otwarcie odpowiadała na liczne i bardzo dociekliwe pytania. Mówiła o swoich książkach, o tym gdzie szuka inspiracji do pisania, o pomyśle wspierania debiutantów w ramach projektu – Kto napisze ze mną książkę? Podkreślała jak bardzo ważna jest odwaga by pozytywnie zmieniać swoje życie. Uczestnicy z entuzjazmem kupowali książki autorki, nawet ci, którzy nie znali jej twórczości postanowili zmierzyć się z jej pisarstwem. My życzymy powieściopisarce weny twórczej i z niecierpliwością będziemy oczekiwać na dalsze efekty jej pracy. Organizatorami spotkania były: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublinie i Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie. Książki pisarki można wypożyczyć w miejscowej bibliotece.

Elżbieta Winiarczyk