Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Podaruj Bibliotece wspomnienie

alt

Biblioteka w Bychawie obchodzi w tym roku 65 urodziny a jej filia w Starej Wsi Pierwszej – 55.  To ważne daty. To święto Biblioteki i Wasze, drodzy Czytelnicy.  To czas refleksji nad tym co już za nami a co jeszcze w perspektywie na kolejne lata. 

 

Kochani, Drodzy, Niezawodni Czytelnicy podarujcie na urodziny Swojej Bibliotece wspomnienie o niej, opiszcie zapamiętany epizod, wydarzenie, coś co Was urzekło, zaskoczyło, a ma związek z tym miejscem, a może osobą spotkaną tutaj, książką itp. Zróbcie to w wygodnej  dla siebie formie (list, opowiadanie, wiersz, fraszka, bajka, dowcip, rysunek itp.). A my te Wasze wspomnienia oprawimy jak najcenniejszy skarb…

 

Czekamy do 20 października, tak aby podczas uroczystości jubileuszowych, które zaplanowano na 25 października 2011 r.  zaprezentować ten bezcenny prezent.

Biblioteka to miejsce szczególne, jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i niezbędne. Może tu przyjść każdy, niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu, wykształcenia, statusu materialnego, stanu zdrowia, poglądów czy preferencji, aby nieodpłatnie uzyskać informację na dowolny temat, zaspokoić ciekawość, przygotować do zajęć w szkole, skorzystać z zasobów internetowych, spotkać interesujących ludzi, podyskutować, wypić filiżankę kawy, przejrzeć prasę, obejrzeć wystawę, wypożyczyć książkę, itp. 
[Źródło: Wspomnienie, e-literaci.pl]