Pierwsza w Polsce promocja najnowszej książki Moniki A. Oleksa w Bychawie!

Zapraszamy  na promocję książki, napisanej przez lubliniankę.  Dosłownie kilka dni temu na rynku księgarskim, nakładem wydawnictwa Filia,  ukazała się nowa powieść Moniki A. Oleksa „Tylko morze zapamięta”. Autorka jest rodowitą lublinianką, pisarką, blogerką, eseistką, lektorem języka angielskiego. Od ponad roku, w ramach Bychawskiej Szkoły Pisania,  prowadzi w naszej bibliotece warsztaty pisarskie. Ma na swoim koncie kilka powieści, m.in. „Miłość w kasztanie zaklęta”, „Ciemna strona miłości”, „Niebo w kruszonce”, „Spacer nad rzeką”. Realia jej książek są zazwyczaj  osadzone  w miejscach bliskich jej sercu, tj. na Lubelszczyźnie bądź w samym Lublinie. Jej książki są jak najpiękniejsza wizytówka Lublina i Lubelszczyzny.

9 listopada 2018 r. o godz. 17.00 w galerii Bychawskiego Centrum Kultury (ul. Piłsudskiego 34, Bychawa), odbędzie się pierwsze w Polsce spotkanie promujące najnowszą powieść Moniki A. Oleksa wśród czytelników bibliotek. Spotkanie poprowadzi Joanna M. Chmielewska, również pisarka, autorka  książek dla dzieci (Niebieska niedźwiedzica, Muszla, Ręcznikowiec, Historia srebrnego talizmanu, Neska i srebrny talizman, Zaczarowane rymowanki) i dla dorosłych (Poduszka w różowe słonie, Sukienka z mgieł, Karminowy szal, Mąż zastępczy, Złodziejka opowieści).

Promocji książki towarzyszyć będzie wystawa fotografii tematycznie powiązanych z książką. Autorem zdjęć jest  Marcin Piotr Oleksa.

To ważne wydarzenie dla czytelników bibliotek i  mieszkańców Gminy Bychawa oraz całej Lubelszczyzny przebiega pod patronatem mediów: TVP 3 Lublin, Radio Lublin, Dziennik Wschodni, LAJF – Magazyn lubelski, Głos Ziemi Bychawskiej oraz Burmistrza Bychawy.