O konkursie na mebel, nagrodach i Pikniku Stolarskim

Na zaproszenie do konkursu odpowiedziało czworo  projektantów – amatorów:  Agata Grzywa z Kiełczewic,  Dorota Szczepańska z Bychawy, Marzanna Trzcińska z Targowiska, Wiesław Boguta z Bychawy  oraz jeden profesjonalista pan Marek Powiecka z Knurowa na Śląsku, którzy zgłosili odpowiednio następujące projekty: półko-ściana,   półka-wieżowiec, fotel bujany, mini biblioteczka na kółkach oraz „Molik” – kolekcja mebli dla Moli książkowych, a w niej sofa – Molik, regał-Molik, stolik-Molik.  Internauci wybrali projekt Agaty Grzywy pod nazwą „półko-ściana” będący połączeniem stolarstwa i sztuk plastycznych. Ten projekt zostanie zrealizowany podczas II Ogólnopolskiego Pikniku Stolarskiego w dniach 1-2 sierpnia 2014 r. w Bychawce. Dodatkowo uczestnicy Pikniku wykonają mebel pod nazwą „stolik-Molik” według projektu pana Marka Powiecki z pracowni projektowej „ARCH+” z Knurowa. Jest to jeden z trzech mebli z serii „Molik”, możliwy do wykonania przez stolarzy – amatorów w czasie trwania Pikniku, tj, 2 dni.

Pomysł przedsięwzięcia w postaci projektu obywatelskiego urodził się w głowie Pani Anety Krzyżak, znanej czytelnikom GZB jako pasjonatki stolarstwa tradycyjnego. Etapy  projektu to: konkurs na projekt mebla dla biblioteki, w którym udział mógł wziąć każdy „kto choć raz był w jakiejkolwiek bibliotece publicznej i wie do czego biblioteka służy”; głosowanie internautów w celu wyłonienia zwycięskiego projektu; II Ogólnopolski Piknik Stolarski, podczas którego stolarze-pasjonaci z całej Polski wspólnie będą  pracować nad realizacją niepowtarzalnego mebla. Projekt zakończy uroczyste przekazanie gotowego mebla we władanie Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie. Wtedy też zostaną wręczone nagrody ufundowane przez sponsora, tj. Grupę Topex, oferującą szeroki wachlarz narzędzi i elektronarzędzi. Misją firmy  jest ułatwianie życia ludziom, którzy używają narzędzi (www.grupatopex.com).