(Nie)zwykłe Danie dla Mola – galeria zdjęć

IMG_8318Wydarzenie literacko-kulinarne z cyklu „dla Mola”, 23 września 2016, restauracja U Saszy. Fot. Robert Bogudziński. Studio ART FOTO.

Zupa na gwoździu otrzymała tytuł {Nie) zwykłego dania dla Mola ( czyli tego sympatycznego stworka na zdjęciu). Danie inspirowane bajką Aleksandra Fredry „Cygan i baba”, przygotowały MOLIKI z Bychawki. Więcej o nich można przeczytać w „Głosie Ziemie Bychawskiej” [2016, nr 7, s. 8; http://bychawa.pl/images/stories/2016/gazeta/2016-08-18_GZB_nr278_7.pdf].

Wszystkie dania były niezwykle literackie i przepyszne. A oto one:

• muchomory na winie inspirowane „Czarownicą z Radosnej”  Zofii Staniszewskiej przyrządziła  Urszula Góźdż. I tylko muchomory dla pewności zastąpiła…pieczarkami;
  • tarta odnaleziona u Katarzyny  Enerlich w  „Prowincji pełnej smaków”, tylko trochę zmodyfikowana przez Waldemara Przecha z Iżyc. Składnik główny:  kalafior romanesco o królewskim wyglądzie a smaku nieziemskim, w Polsce mało znany, za to  uprawiany w Bychawie (!) na plantacji państwa Marty i Marka Krzyżaków.
  • ananasowe babeczki według Moniki Madejek „Wakacje Kajtka” upiekła Amelia Kotuła uczennica kl. III Szkoły Podstawowej w Starej Wsi Drugiej
  • pasztet z selera jako efekt lektury „Prowincji pełnej smaków” Katarzyny Enerlich przyrządziła Teresa Bogudzińska
  • sałatka ze szpinakiem i truskawkami odnaleziona u Moniki Szwai w „Gosposi prawie do wszystkiego” to efekt literackich poszukiwań Agnieszki Szymańskiej i Jadwigi Flisiak ze Stowarzyszenia „Mój Bogucin”.
  • ciasto „funt” z „Ani z Zielonego Wzgórza” M. Montgomery do konkursu zgłosiła Justyna Gul  z Sosnowca autorka bloga http://qulturaslowa.blogspot.com/
  • racuchy serowe z bychawskiego twarogu według Wakacji Kajtka Moniki Madejek przyrządziły siostry Sirko, uczennice Szkoły Podstawowej w Starej Wsi Drugiej

Poza konkursem dokonano prezentacji „Molowego przysmaczku”, inspirowanego piosenką „Dzień dobry, kocham cię…” zespołu Strachy na Lachy

Fot. Robert Bogudziński. Art Foto