Niecodzienne wydarzenie. Grupy pisarskie spotkały się w Bychawie na wspólnych warsztatach!

Bychawa i Bogucin (gm. Garbów). Te dwie miejscowości, a raczej ich mieszkańcy od lat spotykają się przy różnych okazjach. Grupa mieszkańców Bogucina bywa w gościnie u “bychawskiego Mola”, przedstawiając, czytając, przyrządzając i częstując regionalnymi smakołykami, grupa bychawian zaś bywa w tamtejszym muzeum regionalnym, uczestniczy w spotkaniach. Trudno dzisiaj dociec gdzie szukać początków tej wyjątkowej przyjaźni. Może kiedyś, ktoś pokusi się o zbadanie tego zagadnienia (?).  Póki co, łączy Bychawę i Bogucin jeszcze jeden ważny element. Jest nim osoba pisarki Moniki A. Oleksy, która jest mentorką Bychawskiej Szkoły Pisania a w Bogucinie prowadzi warsztaty pisarskie. 22 stycznia 2022 r. miało miejsce wyjątkowe spotkanie. Pasjonaci pióra z Bogucina i Bychawy spotkali się w czytelni bychawskiej biblioteki na międzygminnych warsztatach literackich. Pretekst ku temu był najlepszy z możliwych – 50. urodziny pisarki! Oczywiście – nie mogło byc przecież inaczej – na stół wjechał tort urodzinowy. Były prezenty i literackie życzenia. A także wspólne plany na przyszłość ale o tym sza!

Fot. Robert Bogudziński