Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Milion przygód z książką

Z radością informujemy, że Wasza – Drodzy Czytelnicy – Biblioteka, znalazła się wśród 100 placówek zakwalifikowanych  do akcji Milion przygód z książką. W ramach akcji Wydawnictwo Media Rodzina przekazało bibliotece w Bychawie ok. 50 książek dla dzieci i młodzieży zaś w samej bibliotece są prowadzone zajęcia wg scenariuszy zainspirowanych otrzymanymi książkami dla dzieci, np. Jaś i Małgosia, Lusterko z Futra, Dziewczyny się zakochują i wiele innych. Zajęcia z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych prowadzi   Joanna Marek-Stanicka.  


  to zabawy,  a raczej edukacja poprzez zabawę. Dzieci wcielając się w postacie z bajek uczą się tolerancji, umiejętności współpracy w grupie,  zachowania w różnych sytuacjach – nawet tych niebezpiecznych, nazywania emocji i uczuć, kształtowania pozytywnych postaw. Dzięki wspólnej z rówieśnikami zabawie poszerzają swoją wiedzę o otaczającym ich świecie i zachodzących w nim zjawiskach, poznają postacie wybitnych naukowców oraz znaczenie nauki i rozwijania własnych zdolności w życiu człowieka. Poznając literackich bohaterów przełamują własną nieśmiałość, uczą  się akceptacji samego siebie i wrażliwości na potrzeby i problemy drugiego człowieka. Odgrywanie ról różnych postaci ma na celu rozwijanie samoświadomości, budowanie dojrzałych postaw społecznych i pozytywnych relacji nie tylko między rówieśnikami ale również między dziećmi a rodzicami, lub innymi dorosłymi. Takie zabawy, inspirowane literaturą połączone z czytaniem książek nie tylko kształtują świat wartości – odróżnianie dobra i zła ale też pozwalają  odkrywać własne talenty, pokazują nowe możliwości i dają szansę na – być może – przygodę życia z książką bo  jedna przeczytana książka to jedno spełnione marzenie.

Organizatorzy Akcji: Fundacja LOTTO Milion Marzeń,  Fundacja  Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego,  Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL