Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie logo

od poniedziałku do soboty
pn. wt. czw. pt. 9-17 • środa 9-19 • sobota 8-15

“Mała książka – Wielki człowiek” – zapisz malucha do biblioteki i odbierz prezent!

Twoje dziecko nie ma jeszcze karty bibliotecznej? Zapisz je do biblioteki, a w prezencie otrzyma Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start! Akcja jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat).

Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie mogą być pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego Instytut Książki kolejny raz przygotował prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bychawie oraz w jej filiach: w Bychawce i Starej Wsi  na dzieci w wieku 3 do 6 lat czeka szczególny prezent – Wyprawka Czytelnicza.

W Wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce coś dla siebie znajdą także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane wśród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Biblioteka odgrywa także ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. To miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A to wszystko za darmo! Zapraszamy do bibliotek publicznych Gminy Bychawa!

Oficjalna strona Internetowa projektu http://wielki-czlowiek.pl/