Kolejna powieść bychawianki Jadwigi Grzesiak

Piątkowe popołudnie to dobry czas na spotkanie w towarzystwie najlepszym z możliwych: pisarki z czytelnikami i książkami. Pojawienie się na rynku wydawniczym trzeciej już powieści bychawianki Jadwigi Grzesiak pod tytułem „Trzy wcielenia Wiktora Jahody” wywołało poruszenie w środowisku. Książka, zamyka trylogię, do której należą również „Pensjonat pod Malinką” oraz „I wtedy wychodzi słońce”. 30 września 2022 r. do kawiarni artystycznej „Złota Lira”, jednego z Ambasadorów Czytelnictwa w Gminie Bychawa przybyli mieszkańcy Bychawy i okolic, czytelnicy, spragnieni kontaktów z książką i drugim człowiekiem. Spotkanie było jednym z punktów programu tegorocznej Nocy Bibliotek, ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo, która nomen omen, przebiegała pod hasłem „To się musi powieść”. Jak zawsze w takich okolicznościach było wyjątkowo pięknie. W klimat i okoliczności spotkania wprowadziła zebranych Matylda Graboś zaś z pisarką rozmawiała Barbara Cywińska. W trakcie kuluarowych dyskusji, udzielania autografów częstowano gości tortem przypominającym promowaną powieść, ufundowanym przez Autorkę. Książkę z autografem pisarki można nabyć w księgarni i sklepie z upominkami VERKO (Stokrotka, II piętro). Książka znajduje się również w zasobach bibliotek publicznych w Gminie Bychawa oraz w Biblioteczce Ambasadora.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Burmistrza Bychawy oraz mediów: Radia Lublin i TVP3Lublin, którym pisarka udzieliła wywiadów.

Pisarce gratulujemy a Wam, Drodzy Czytelnicy życzymy niezapomnianych wrażeń podczas lektury.

Fot. Marek Matysek, bychawa.pl