Kawiarnia artystyczna „Złota Lira” Ambasadorem czytelnictwa w Gminie Bychawa

Kawiarnia Artystyczna „Złota Lira”, jako czwarta i ostatnia w tym roku, otrzymała zaszczytny tytuł Bychawskiego Ambasadora Czytelnictwa, a wraz z nim jedyną w swoim rodzaju Biblioteczkę Ambasadora wykonaną podczas warsztatów integracyjno-rękodzielniczych. Podczas uroczystej inauguracji partnerstwa z Miejską Biblioteką Publiczną w Bychawie, która miała miejsce w piątkowy wieczór, 26 listopada 2021 r. Monika Gęba – szefowa kawiarni odebrała z rąk Barbary Cywińskiej – dyrektor biblioteki, cenny dar wykonany w ramach projektu „Biblioteka zawsze blisko”. Do misternej biblioteczki trafiły od razu książki autorstwa gościa specjalnego tego spotkania, pani Grażyny Lutosławskiej – znanej i lubianej pisarki i dziennikarki Radia Lublin. Słuchacze zgromadzeni w kawiarni mieli niekłamaną przyjemność przenieść się do radiowej krainy czarów i poznać tajniki powstawania słuchowiska radiowego oraz wysłuchać zwierzeń dotyczących ciepłych relacji pani redaktor z wiernymi słuchaczami. Równie interesująca okazała się rozmowa na temat inspiracji literackich, tematyki i przesłania książek jej autorstwa. Goście, oczarowani ciepłym głosem i erudycją pani Grażyny, długo jeszcze toczyli rozmowy przy kawie i ciastku, miło spędzając ten piątkowy wieczór.

Projekt “Biblioteka zawsze blisko” jest realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Priorytet 4. Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka/Lokalność/Inicjatywy/Społeczność/Kooperacja/Oddolność ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Fot. Marek Matysek