Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Izabella Konar/Isa Conar – koncert literacki

Wybraliśmy się z żoną na koncert z pewną dozą niepewności, jednak już pierwszy utwór poruszył jakąś strunę w sercu – wreszcie coś normalnego, promowanie wartości, bez których człowiek człowiekiem już nie będzie, muzykę, która porusza duszę – łezka stanęła w oku… Kolejne utwory… kompilacja psalmów i poezji, do tego w kilku językach – można by rzec, ambrozja dla ucha, odświeżona, wydobyta z meandrów polskiej muzyki średniowiecznej. Mocne brzmienie gitary i anielski głos – słuchając śpiewu Pani Izabelli zapomniałem o świecie, problemach – w sercu zapanował spokój, powróciła tęsknota za normalnym życiem – z miłością, życzliwością dla innych, uśmiechem i przebaczeniem… Dziękuję za wyśpiewane słowa pełne prawdy, za psalmy – modlitwa daje ukojenie. Dziękuję za uśmiech i bezpośredniość, samokrytykę oraz ukazanie, że w dawnych dziejach było piękno, za którym teraz tęsknimy…
Dźwięk gitary był piękny, aczkolwiek przy staropolskich tekstach wspaniale brzmiałaby lutnia… Może na następnym koncercie?”

Takie słowa wypłynęły z głębi serca Bogdana, jednego z uczestników koncertu.

My też oczekiwaliśmy na koncert z niepokojem i obawą o frekwencję. Jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie. Dziękujemy Wam, Drodzy Bychawianie i Goście za obecność, zasłuchanie, pamiątkowe zdjęcia i bezcenne wpisy do kroniki Literackiego SPA. Artystce, Izabelli Konar z całego serca dziękujemy za cudowny koncert, pełen emocji i wzruszeń. Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie za pośrednictwem pani Renaty Filipiak, zastępcy dyrektora biblioteki za umożliwienie organizacji koncertu w Bychawie. Bychawskiemu Centrum Kultury za udostępnienie sali oraz obsługę akustyczną.

Fot. Robert Bogudziński