Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Hard Reset został Ambasadorem Czytelnictwa w Gminie Bychawa

W ramach realizacji projektu „Biblioteka zawsze blisko”, 3 czerwca 2022 r. do grona Bychawskich Ambasadorów Czytelnictwa dołączył sklep komputerowy Hard Reset. Inauguracja partnerstwa odbyła się w ogrodzie przed sklepem, do którego zaprosił mieszkańców Gminy Bychawa, świeżo upieczony ambasador Paweł Graboś.

Do stosunkowo młodej firmy trafił oprawiony w ramę certyfikat Ambasadora Czytelnictwa oraz Biblioteczka Ambasadora, wyjątkowa półka na książki, zaprojektowana przez bychawian podczas warsztatów integracyjno-rękodzielniczych jakie odbywały się w bychawskiej bibliotece pod kierunkiem Marty Przech, właścicielki firmy Szafir Projekt. Biblioteczkę osobiście wyposażył w swoje książki gość wydarzenia. A był nim Alek Rogoziński – dziennikarz, redaktor i pisarz, twórca powieści kryminalnych i obyczajowych. Rozmowę z pisarzem poprowadziła Anna Jędrzejczyk, czytelniczka bychawskiej biblioteki zaprzyjaźniona z firmą Hard Reset. Alek Rogoziński dał się poznać jako człowiek niezwykle sympatyczny, dowcipny, który nie tylko oczarował swoją osobą zebranych gości, ale wręcz zahipnotyzował publiczność zabawnymi anegdotami i ciekawymi historiami ze swojego zawodowego życia. Kilkugodzinne, plenerowe spotkanie z pisarzem, upłynęło w cudownej, swobodnej atmosferze, którą dodatkowo umiliła piękna, słoneczna pogoda. Gospodarz miejsca Paweł Graboś zadbał o mocne wrażenia dla przybyłych gości, przygotowując kryminalną oprawę wydarzenia, tj. ekspozycję z miejsca zbrodni… Po spotkaniu zostały już tylko zdjęcia, miłe wspomnienia i książki w Biblioteczce. Zachęcamy Was, Drodzy Czytelnicy do lektury książek Alka Rogozińskiego. księcia komedii kryminalnej, znajdziecie je w Waszej ulubionej bibliotece oraz w siedzibie Hard Reset przy ul. Armii Krajowej 44 w Bychawie. Zapraszamy!

Ps. Przy okazji uczestnicy wydarzenia mogli poznać Annę Matusiak-Rześniowiecką , dziennikarkę, autorkę poruszającej powieści „Kiedy się pojawiłeś” oraz Pawła Płaczka, asystenta naszego Gościa, który w wolnych chwilach tworzy apetyczne książki: „Warszawa da się zjeść” oraz „Domowa Piekarnia”. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że z Pawłem spotkamy się ponownie podczas jesiennej edycji „Dania dla Mola”. Pani Anna również obiecała jeszcze do Bychawy wrócić.

O wydarzeniu na łamach prasy: https://www.dziennikwschodni.pl/co-gdzie-kiedy/inne/kolejny-ambasador-czytelnictwa-w-bychawie-spotkanie-z-alkiem-rogozinskim,n,1000308876.html

Fot: Marek Matysek