Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Dobre wiadomości!

altMiło nam poinformować, że otrzymaliśmy dotację  na zakup nowości wydawniczych, w tym lektur szkolnych w ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych – Priorytet 2.

Całkowita wartość projektu wynosi :  10 333 zł. kwota dofinansowania  10 000 zł. Pozostała kwota stanowi wkład własny Biblioteki. Celem projektu jest wspieranie w formie partnerstwa biblioteki publicznej i bibliotek szkolnych dostępu do nowości wydawniczych uczniów szkół podstawowych i  gimnazjalnych oraz kształtowanie nawyków korzystania z wiedzy i informacji.

W maju bieżącego roku Biblioteka podpisała porozumienia o współpracy ze szkołami podstawowymi w: Bychawie, Bychawce i Starej Wsi oraz gimnazjum nr 1 im. Obrońców Ojczyzny w Bychawie.  Na mocy porozumień zostaną zakupione lektury szkolne, literatura dziecięco-młodzieżowa oraz odbędzie się wiele wspólnych działań edukacyjnych i kulturalnych. Projekt jest realizowany ze środków finansowych Biblioteki Narodowej www.bn.org.pl/ w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa www.mkidn.gov.pl/pages/posts/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa-2014-ndash-2020-4356.php