Deser i Napitek dla Mola

to hasło 8. edycji literacko-kulinarnego konkursu   z cyklu … DLA MOLA.
Zadanie polega na:
•    odnalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej opisu przygotowywania, serwowania czy delektowania smakiem najróżniejszych deserów i napojów lub
•    napisaniu własnego opowiadania, wiersza, bajki, w których znajdzie się opis deseru czy napoju
Następnie należy utwór własny lub wybrany fragment wraz  z opisem bibliograficznym książki (imię i nazwisko autora, tytuł, strona,  na której znajduje się opis) wysłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie: biblioteka.bychawa@gmail.com lub redakcji Głosu Ziemi Bychawskiej: gazeta@bychawa.pl  bądź dostarczyć osobiście do biblioteki lub redakcji.
Na opisy czekamy do końca lutego 2011 r.  zaś wielki finał odbędzie się  3 marca 2011 r. w kawiarni artystycznej „Złota Lira” w Bychawskim Centrum Kultury.
 A wtedy wspólnie ze zwycięzcami konkursu przywołamy literackie receptury  i spróbujemy  je ożywić. Przy okazji udowodnimy, już po raz ósmy w historii, że czytanie podniebieniem jest i możliwe, i przyjemne.

Zachęcamy wszystkich do buszowania” w domowych i bibliotecznych księgozbiorach…

Organizatorzy konkursu:
Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie; Kawiarnia artystyczna „Złota Lira”
Patronat medialny: „Głos Ziemi Bychawskiej”; www.bychawa.pl