Danuta Chojecka, Kacper Leszczyński i Ksawery Malec – Czytelnikami Roku 2016!

czytelnicy Roku _2016_mały

Fot. Wiktoria Michalak

Trzecia edycja konkursu Czytelnik Roku – tym razem roku 2016, już za nami. Na uroczystej Gali, która odbyła się w piątkowy wieczór 10 marca w Bychawskim Centrum Kultury spotkali się czytelnicy i miłośnicy literatury by poznać zwycięzców – najaktywniejszych Czytelników Roku 2016 i Książki Laureatki – najpoczytniejsze tytuły bychawskiej biblioteki w roku 2016. Przypomnijmy, że ideą przewodnią wydarzenia jest promocja książki oraz popularyzacja literatury i czytelnictwa a także podkreślenie ważnej roli czytelnika – jako odbiorcy książki i użytkownika biblioteki. Miło nam poinformować, że laureatami niniejszej edycji zostali: w kategorii dzieci – Ksawery Malec – 128 wypożyczonych książek, w kategorii młodzież: Kacper Leszczyński – 128 książek, w kategorii dorośli: Danuta Chojecka – 157 wypożyczonych książek. Laureaci otrzymali statuetki Czytelnik Roku 2016.

Książką Laureatką w najmłodszej grupie wiekowej została książka z serii Auta i Moja bajeczka pod tytułem Odcinek specjalny: bujdy na resorach wypożyczona 25 razy; w grupie wiekowej młodzież tytuł Książki Laureatki otrzymała powieść  Johna Green’a  Gwiazd naszych wina– 18 wypożyczeń, natomiast w grupie wiekowej dorośli, trzy tytuły uzyskały jednakową liczbę wypożyczeń -18. Dlatego wszystkie trzy otrzymują tytuł Książki Laureatki. Są nimi: Czarownica Anny Klejzerowicz, Milaczek Magdaleny Witkiewicz i Tajemnica bzów Magdaleny Kordel. Dodatkową atrakcją wieczoru był występ teatrzyku Kajtek ze Szkoły Podstawowej im. Kajetana Koźmiana w Bychawce. Grupa teatralna pod kierunkiem p. Anny Bartnik zaprezentowała bajkę edukacyjną p.t. Baśniowy ambaras.

Podczas uroczystości przyznano również wyróżnienia za aktywność czytelniczą. Otrzymali je: w kategorii dzieci – Bartłomiej Klimek, Natalia Stępniak, w kategorii młodzież – Anna Krzysiak, Aleksandra Kijek, w kategorii dorośli –Agnieszka Łupina, Teresa Tracz, z oddziału pedagogicznego –  Małgorzata Budzyńska i Karolina Żołynia, z filii w Starej Wsi: Renata Mazurek. Oprócz statuetek, dyplomów i wyróżnień zwycięzców nagrodzono książkami. Bychawskie Towarzystwo Regionalne ufundowało książki o tematyce regionalnej. Na 10 prezentowanych książek dla dorosłych, które uzyskały najwięcej wypożyczeń aż 9 to literatura polska. Cieszy to nas niezmiernie. Zapraszamy do rywalizacji na najaktywniejszego Czytelnika roku 2017. Czas start!!!

Opracowała:  Elżbieta Winiarczyk

Fot. Wiktoria Michalak