Danie dla Mola czyli Wigilia w literaturze i na talerzu. Finał

Udało się stworzyć menu molowej kolacji wigilijnej. Szkoda tylko, że ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju, nie możemy wspólnie razem tej Wigilii przeżywać. Możemy za to wykorzystać literackie receptury do przygotowania wieczerzy wigilijnej dla naszych rodzin. W Molowym menu na Wigilię znalazły się: pierniki z okienkiem i chatka z piernika, koreczki śledziowe i śledzie smażone, barszcz z uszkami i pierogi z grzybami, podpałki z makiem a także przepiękny opis stołu wigilijnego i życzenia takie specjalne, prosto z serca. Słowem, jest wszystko co potrzeba. Dziękujemy uczestnikom literacko-kulinarnego wydarzenia. Literackie dania zgłosili, własnoręcznie przyrządzili, opisali, zrobili zdjęcia, nagrali film:

Agnieszka Baran, pierniki z okienkiem inspirowane baśnią braci Grimm

Barbara Hrabowska, podpałki z makiem według „Wakacji Kajtka” Moniki Madejek

Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Wandzina, barszcz wigilijny na zakwasie z uszkami według powieści „Szczęście w cichą noc” Anny Ficner-Ogonowskiej

Alicja Tracz, Matylda i Jaś Graboś, chatka z piernika. Wiersz-inspirację napisała AlicjaTracz

Królewny i Rycerze z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Bychawie, pierogi z grzybami. Inspiracja literacka – wiersz Doroty Szczepańskiej

Anna Zgnilec, koreczki ze śledzi w zalewie korzennej według „Opowieści ze smakiem” Beaty Boruckiej

Arek Stosur, stół wigilijny według utworu własnego pod tym samym tytułem

Małgorzata Pruchnicka, śledzie smażone. Inspiracja literacka – opowiadanie własne.

Wszystkie wigilijne dania wraz z przepisami i opisami znajdziecie tutaj: https://sites.google.com/view/mbpwbychawieonline/danie-dla-mola-edycja-online