Miejska Biblioteka Publiczna w Bychawie

cropped-literackie-spa-miejska-biblioteka-publiczna-w-bychawie-500.png

Godziny otwarcia
• pn. wt. czw. pt. 9-17
• środa 9-19
• sobota 8-15

Danie dla Mola czyli „dwudziestolecie” na talerzu. Konkurs

Zapraszamy do kolejnej edycji literacko-kulinarnego konkursu z cyklu … DLA MOLA, organizowanego od 2007 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bychawie. Przypominamy, że do konkursu może przystąpić każdy, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, wykonywanego zawodu; wystarczy, że lubi czytać książki i bez trudu odnajduje się w kuchni.

W bieżącej edycji zapraszamy wszystkich do podróży w czasie do okresu zwanego dwudziestoleciem międzywojennym czyli lat  20. i 30. XX wieku. Zachęcamy do lektury literatury tego okresu w poszukiwaniu smaków.

Zadanie konkursowe polega na (do wyboru):

– odnalezieniu w dowolnej książce z literatury pięknej receptury przyrządzania jakiegoś dania, deseru, napoju charakterystycznego dla epoki,

– odnalezieniu sceny z filmu, z wątkiem kulinarnym

– napisaniu własnego utworu (wiersza, opowiadania itp.)

Następnie należy wybrany fragment wraz z opisem bibliograficznym książki (imię i nazwisko autora, tytuł, strona, na której znajduje się opis); tytuł filmu, nazwisko reżysera i krótki opis sceny lub utwór własny wysłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bychawie (ul. Piłsudskiego 34; 23-100 Bychawa), e-mail: biblioteka.bychawa@gmail.com lub dostarczyć osobiście do biblioteki

Na zgłoszenia czekamy do 15 lutego 2020 r. Wielki finał literacko-kulinarnego konkursu odbędzie się 20 lutego 2020 r. w czwartek, zwany Tłustym Czwartkiem, w kawiarni artystycznej „Złota Lira” (BCK, Bychawa, lubelskie).

A wtedy, wspólnie ze zwycięzcami konkursu będziemy czytać i przyrządzać to, o czym przeczytaliśmy! Przy okazji udamy się w apetyczną podróż w czasie i jednocześnie udowodnimy, że czytanie podniebieniem jest i możliwe, i bardzo przyjemne!

Bychawa 2020